suporterifcm
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Ultimele subiecte
» Ideile despre o brigad
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyJoi Apr 30, 2009 9:03 pm Scris de FCMunicipal

» Fcm Tg-Mures U Cluj
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyJoi Apr 30, 2009 1:14 pm Scris de bucur5

» FC Drobeta - FCM Târgu Mureş
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyMar Apr 28, 2009 1:29 pm Scris de bucur5

» Oficialii FCM Tg. Mureş au trimis un protest oficial la adresa arbitrajului
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyLun Apr 27, 2009 3:08 pm Scris de Admin

» DREPTURILE SUPORTERILOR
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptySam Apr 25, 2009 9:00 am Scris de bucur5

» suporteri ultra 08
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyVin Apr 24, 2009 4:08 pm Scris de Alex

» Orange Boys
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyVin Apr 24, 2009 1:48 pm Scris de NitroMan

» Stiri Despre Fcm Tg-Mures
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyJoi Apr 23, 2009 6:30 am Scris de huligan

» ARDE Seria a II-a!
DREPTURILE SUPORTERILOR EmptyMier Apr 22, 2009 1:30 pm Scris de Admin

Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 Profil
 FAQ
 Cautare
Parteneri
forum gratuit


DREPTURILE SUPORTERILOR

5 participanți

In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  bucur5 Mier Apr 08, 2009 11:00 am

Dupa problemele care au fost intre noi si Jandarmi am cautat niste articole pe net .
Gavrilă Pop: Jandarmeria este de acord cu torţele pe stadioane
Directorul General al Direcţiei Generale de Jandarmi a Municipiului Bucureşti, Gavrilă Pop, a declarat, joi, că nu are nimic împotriva torţelor şi fumigenelor pe stadioane, însă doar în cazul în care cluburile organizatoare îşi asumă răspunderea pentru ele şi totul se face în mod organizat.

“Dacă legiuitorii sunt de acord cu torţe pe stadion, nu e nicio problemă, nu noi decidem asta, dar totul să se facă organizat de către club. Se pot aprinde torţe, artificii sau fumigene într-o peluză goală, există firme specializate, chiar nu am avea probleme dacă cluburile ar face asta fără ca spectatorii să fie puşi în pericol. Dar nu putem permite ca fiecare spectator să intre cu obiecte pirotehnice după bunul plac”, a spus generalul Gavrilă Pop în cadrul unei conferinţe de presă organizate în colaborare cu Liga Profesionistă de Fotbal.


Un alt articol


Purtătorul de cuvînt al Jandarmeriei, Marius Militaru a fost invitat la emisiunea matinala de pe Antena 1. În profund dispreţ faţă de discuţiile ce au avut loc între suporteri şi Jandarmerie, Militaru a declarat că substanţele pirotehnice din clasa 1(şi a dat aici exemplul mini steluţelor şi a artificiilor) sunt total interzise iar cei care le folosesc vor avea întocmit dosar penal.

Domnul Militaru e prost de bubuie şi nu cunoaşte legile ţării. Generalul Olimpiodor Antonescu a confirmat, inca o data in timpul întâlnirii cu suporterii de marţi, faptul ca materialele pirotehnice din clasa I sunt perfect legale,la momentul acutal neexistand in legislatia romana, aflata in vigoare la ora actuala, nici o prevedere care sa interzica si/ sau sa sanctioneze introducerea si folosirea de catre suporteri a tortelor si fumigenelor(care se încadrează în clasa 1 de pirotehnie), in interiorul arenelor sportive.

Daca aveti alte amanunte despre folosirea Fumigenelor pe stadioane postati aici si sa dezbatem tema inpreuna ca sa putem folosi si noi la jocurile urmatoare


Ultima editare efectuata de catre bucur5 in Sam Apr 25, 2009 9:00 am, editata de 1 ori
bucur5
bucur5

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  fcm_pana_la_moarte Mier Apr 08, 2009 11:11 am

Ori cum nu aveti fumigene nui tot una pentru voi daca va lasa sau nu Razz Razz Razz Razz

fcm_pana_la_moarte

Numarul mesajelor : 7
Data de inscriere : 01/04/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  FCMunicipal Mier Apr 08, 2009 12:11 pm

te asigur ca sunt fumigene...dar jandarmeria este foarte draguta cu noi si nu lasa ca sa pateasca cineva ceva rau...invatati bai nu sunt periculoase,e doar spectacol.

FCMunicipal

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  Alex Mier Apr 08, 2009 3:25 pm

Treaba asta trebuie vorbit cu conducerea ecipei daca sunt da acord atuncea nici Jandarmi no sa mai amenin te cu amenda What a Face.
Alex
Alex

Numarul mesajelor : 16
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  Nagy_Andras Mier Apr 08, 2009 6:53 pm

Ar trebui sa inpacati Sa sustineti inpreuna ecipa .Asa si conducerea ar fi cu voi .Si o sa fiti ajutati sa aprindeti torte

Nagy_Andras

Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 05/04/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  FCMunicipal Mier Apr 08, 2009 7:30 pm

macar de ar fi vorba de torte,numai ca e vorba de niste amarate de fumigene...de am ajunge sa avem o galerie de vreo 300 de oameni sa vad se baga jandarmii asa usor?

FCMunicipal

Numarul mesajelor : 11
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  bucur5 Mier Apr 08, 2009 9:01 pm

Ce atmosfera frumoasa se pote face cu niste torte sau fumigene (Cei care au vazut Inceputul partidei dintre Craiova si Dinamo stiu despre ce vorbesc ) Sau Ars sute de torte si nu a fost nici un pericol!!!!!!!!!!!
Sper ca in viitor si noi sa putem folosi macar fumigene !!!!!!!!!!!!!!!!!!
bucur5
bucur5

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  bucur5 Sam Apr 25, 2009 9:00 am

bucur5
bucur5

Numarul mesajelor : 19
Data de inscriere : 25/03/2009

Sus In jos

DREPTURILE SUPORTERILOR Empty Re: DREPTURILE SUPORTERILOR

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum